Aktualności
2020-05-11
Rozmowa z aktorką Olgą Bończyk #TacyjakMy
[ czytaj więcej ]
2020-05-10
Podsumowanie projektu "Razem poznajemy kontynenty"
[ czytaj więcej ]
2020-05-04
Aktywność klasy 2A
[ czytaj więcej ]
2020-04-30
Edukacja zdalna z Polską w tle...
[ czytaj więcej ]
2020-04-29
ROZMOWA Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM W RAMACH KAMPANII #TacyjakMy
[ czytaj więcej ]
2020-04-15
PORUSZAJMY WAŻNE TEMATY
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2020-03-05
LABORATORIUM WYOBRAŹNI

Dnia 5 marca br. uczniowie z klas: 7A, 8A, 3P i 1Pb udali się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Zajęcia miały charakter warsztatowy, a ich celem było rozbudzanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań naukami przyrodniczymi. Uczniowie przekonali się, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być ciekawą przygodą.

Na początku odbyły się zajęcia z interaktywną grą Knoocker. Uczniowie podzieleni na grupy musieli trafić piłeczką w elementy gry komputerowej wyświetlanej na interaktywnej ściance. Przy okazji świetnej zabawy mogli ćwiczyć refleks i umiejętność współpracy w grupie.
Następnie zajęcia odbyły się w laboratorium chemicznym, gdzie samodzielnie wykonali izolacje DNA i gołym okiem zobaczyli kod genetyczny truskawki. Niesamowite wrażenie! Ponadto zrobili wielobarwny mleczny eksperyment.
Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia prowadzone pod okiem ekspertów na interaktywnej ekspozycji, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem.

Galeria zdjęć

dodane przez Aleksandra Radzińska, Zyta Czechowska, Grażyna Surma