Aktualności
2020-05-11
Rozmowa z aktorką Olgą Bończyk #TacyjakMy
[ czytaj więcej ]
2020-05-10
Podsumowanie projektu "Razem poznajemy kontynenty"
[ czytaj więcej ]
2020-05-04
Aktywność klasy 2A
[ czytaj więcej ]
2020-04-30
Edukacja zdalna z Polską w tle...
[ czytaj więcej ]
2020-04-29
ROZMOWA Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM W RAMACH KAMPANII #TacyjakMy
[ czytaj więcej ]
2020-04-15
PORUSZAJMY WAŻNE TEMATY
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2020-04-01
PRACA ZDALNA BIBLIOTEKI

Na czas zamknięcia szkół - uczniom, rodzicom i nauczycielom wskazuję, gdzie mogą znaleźć darmowe książki. Poniżej jest wykaz źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

LEKTURY.GOV.PL - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.

WOLNELEKTURY.GOV.PL -znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).

CHMURACZYTANIA - zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

MASZ MOC Polecamy Darmowy ebook-o-koronawirusie Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Oprócz powyższych propozycji, dużą ofertę bezpłatnych książek można znaleźć również pod adresem: www.biblioteka.pl, Aktualizacja: Darmowe książki w Internecie. Są tu też umieszczone oferty firm bezpłatne przez 60 dni oraz audiobooki. Podczas zdalnego nauczania, będę zamieszczała materiały do wykorzystania w pracy dydaktycznej z uczniami na Teams.

dodane przez Bibliotekarz Krystyna Nowak