Aktualności
2018-11-15
WYCIECZKA DO GMINY ŻYDOWSKIEJ W POZNANIU
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO IM. KAZIMIERZA NOWAKA DO MUZEUM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Szkolny konkurs „Estetyczna klasa”
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Udział klasy 2B w ogólnopolskim projekcie " A może Polska"
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
Wypiek rogali marcińskich
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2013-10-16
KOŁO TURYSTYCZNE

4 października był dniem szczególnym dla członków Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka, ponieważ tego dnia spotkaliśmy się żeby podsumować nasza działalność w II semestrze roku szkolnego 2012/2013. Podczas wspomnianego okresu działo się dużo. Trzeba jednak najpierw wspomnieć, dlaczego dopiero teraz odbyło się wspomniane podsumowanie. Wyjaśnienie jest proste. W czerwcu przedstawiliśmy działalność naszej organizacji przez okres ostatnich dziesięciu lat. W związku z tym nie było możliwości podsumowania ostatniego semestru naszej działalności. Wiedząc to, z góry ustaliliśmy jesienny termin następnego spotkania. Podczas naszej prezentacji zaprezentowaliśmy następujące wyjazdy:

 • wyjazd kolejowy do Gniezna,
 • obchody 10 - lecia działalności Koła Turystycznego w Bibliotece Publicznej w Obornikach połączone z otwarciem wystawy fotograficznej,
 • wyjazd kolejowy do Wielkopolskiego Parku Narodowego,
 • wyjazd do Ośrodka Edukacji Leśnej – Łysy Młyn,
 • wycieczka piesza z Wełny przez Jaracz do Kowanówka,
 • wycieczka kolejowa do Bydgoszczy,
 • obchody 10 - lecia istnienia Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka na terenie szkoły połączonego z piknikiem.
 • Oprócz prezentacji odbył się konkurs krajoznawczy, dotyczący miejsc które zwiedziliśmy. Jego poziom był bardzo wysoki i wielu uczniów odpowiadało poprawnie na trudne pytania, przy okazji wygrywając ciekawe nagrody związane z Kołem Turystycznym i krajoznawstwem. Ogólnie można stwierdzić że prezentacje bardzo się podobały a uczestnicy pokazu wykazali się dużą wiedzą krajoznawczą. Ostatnim punktem naszego spotkania było przedstawienie tytułu tegorocznego projektu który brzmi „Śladem Kazimierza Nowaka”, i który w roku szkolnym 2013/2014 będzie realizowało Koło Turystyczne. Podczas jego realizacji chcemy przedstawić życie i dokonania Kazimierza Nowaka, oraz zapoznać młodzież z jednym z kontynentów świata - Afryką. W związku z tym, oprócz wycieczek które zaznajomią młodzież z kontynentem, planujemy podjąć szereg działań związanych z postacią Kazimierza Nowaka oraz Afryką. Chcemy zapoznać młodzież z florą i fauną afrykańską, planujemy poznać i wykonać jej mapę, poznać walory oraz problemy które występują w Afryce. Ogłosiliśmy również że w październiku wyjeżdżamy na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Do następnego spotkania.

  Opiekun Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka Maciej Pawlak


  Galeria zdjęć

  dodane przez