Aktualności
2018-11-12
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO IM. KAZIMIERZA NOWAKA DO MUZEUM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Szkolny konkurs „Estetyczna klasa”
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Udział klasy 2B w ogólnopolskim projekcie " A może Polska"
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
Wypiek rogali marcińskich
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
PROJEKT-MY PASJONACI
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2013-11-26
ANDRZEJKOWY WIECZÓR

„Od najdawniejszych czasów, pod koniec roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe, młodzież zbierała się w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się. Działo się to w wigilię św. Andrzeja, czyli 29 listopada. Dzień ten nazywano także dniem podejmowania najwłaściwszychdecyzji.Od następnego dnia aż do Bożego Narodzenia obowiązywała powaga w oczekiwaniu na narodziny Pana Jezusa i przez prawie miesiąc nie można było urządzać zabaw i śpiewać wesołych piosenek”.

  Tegoroczne Andrzejki obchodziliśmy trochę wcześniej 21 listopada. Każda klasa przygotowała ciekawe wróżby, jednak główną atrakcją była dyskoteka, na której wszyscy bawili się fantastycznie. Nie zabrakło wróżby „lanie wosku”, którą odczytywaliśmy na ścianie z „przymrużeniem oka”. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Zmęczeni uczniowie mogli uzupełnić swoje siły przy pięknie przygotowanym stole, na którym wystawione były słodycze, przeróżne ciasta pieczone przez uczniów na lekcjach techniki lub upieczone przez rodziców. Rodzice przy ciasteczku i kawie mogli obserwowali tańczące dzieci, porozmawiać z innymi rodzicami. Było super ! W zabawie uczestniczyła Pani wicedyrektor Jolanta Majkowska, która powitała wszystkich serdecznie. Zaznaczyła, że po raz pierwszy bierze udział w andrzejkach przygotowywanych dla zespołów edukacyjnych, wyraziła podziw i uznanie oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie imprezy i poświęcony czas. :


  Imprezę zorganizowali:

  Monika Szatkowska,Aleksandra Radzińska, Natalia Jaworowicz,Mirosława Stanuch,Irena Lorenc,Zyta Czechowska, Elżbieta Ignaszczak, Artur Czainski.


  Dekorację przygotowały: Mirosława Stanuch, Elżbieta Rzeska – Kamińska, Katarzyna Golibrocka.

  Pan Włodzimierz Cichacki zapewnił oprawę muzyczną, trafiając repertuarem w gusta zarówno uczniów , rodziców i nauczycieli. Dzięki wspaniałej muzyce wszyscy bawili się wspaniale. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

  wychowawcy klas edukacyjno-terapeutycznych


  Galeria zdjęć

  dodane przez A. Radzińska