Aktualności
2018-06-30
Koncert Bartka Tecława
[ czytaj więcej ]
2018-06-30
Absolwenci 2018
[ czytaj więcej ]
2018-06-21
Nasi medaliści XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Katowice 2018.
[ czytaj więcej ]
2018-06-21
Trzymaj Formę!
[ czytaj więcej ]
2018-06-21
WYCIECZKA DO KATOWIC I OŚWIĘCIMIA
[ czytaj więcej ]
2018-06-17
Podsumowanie projektu "A może Wielkopolska?"
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2015-05-17
TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Tydzień przedsiębiorczości i kreatywności, realizujący projekt dla klasy 1P, Szkoły Przysposabiającej do Pracy im. ks. Jana Twardowskiego, pt.” Młodzi i przedsiębiorczy” dobiegł końca.

Dobra szkoła XXI wieku to szkoła, która pozwala uczniom być kreatywnym, aktywnym i przedsiębiorczym na wszystkich jej płaszczyznach. Rozwijanie samodzielności, umiejętności społecznych, przedsiębiorczych - to są bardzo ważne zadania szkoły współczesnych czasów.
Dlatego też, młodzież z naszej szkoły podejmowała w tym tygodniu wiele wyzwań, mających na celu przede wszystkim poznanie swoich kompetencji organizacyjnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności praktycznych związanych z gospodarstwem domowym. Ucząc się planowania i organizacji kawiarenki szkolnej, dokonywali szacunkowych obliczeń wydatków, planowania zakupów. Przygotowywali pyszne potrawy i zachęcali swoich kolegów i pracowników szkoły do ich zakupu i degustacji. Podsumowując tygodniową ciężką pracę uczniów, ich zaangażowanie oraz odpowiedzialne podejście do zaplanowanych działań, należy ten czas uznać za bardzo udany, który wyposażył młodzież w nowe umiejętności niezbędne do funkcjonowania w dorosłym, samodzielnym życiu.

Zyta Czechowska


Galeria zdjęć

dodane przez