Aktualności
2018-12-09
Święto Chanuka w projekcie "Chawerim Towim- poznajmy się"
[ czytaj więcej ]
2018-12-09
Mikołajki w klasie 2B i 1A
[ czytaj więcej ]
2018-12-08
WIECZÓR Z ANIOŁAMI
[ czytaj więcej ]
2018-12-07
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO POZNANIA
[ czytaj więcej ]
2018-12-05
Śpiewnik dla uczniów "Współczesna piosenka patriotyczna" w Ministerstwie Edukacji Narodowej
[ czytaj więcej ]
2018-12-02
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ETWINNING "A MOŻE POLSKA?"
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2016-04-08
"TU SIĘ POLSKA ZACZĘŁA"
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO POZNANIA

5 kwietnia 2016r. odbyła się kolejna wycieczka Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka. Jak co roku wykorzystaliśmy wolny dzień dla uczniów szkoły podstawowej, związany z pisaniem sprawdzianu przez kl VI. W tym roku pojechaliśmy do Poznania. Celem wyjazdu był Ostrów Tumski, Śródka i Malta.
Na początku zwiedziliśmy Ostrów Tumski - najstarszą część Poznania, gdzie kształtowała się polska państwowość. Zobaczyliśmy katedrę oraz jej podziemia, w których znajdują się pozostałości grobu pierwszego historycznego władcy Polski Mieszka I oraz pierwszego polskiego króla Bolesława Chrobrego. Zobaczyliśmy również miejsce gdzie mieściła się siedziba pierwszych władców kraju tzw. palatium.
Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w „Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego – Brama Poznania”. Jest to niedawno otwarte muzeum, które w bardzo atrakcyjny sposób, z użyciem nowoczesnych środków wizualnych przedstawia początki istnienia Polski. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach przybliżających wiedzę o zawodach występujących w dawnej Polsce. Prowadzący zajęcia umiejętnie aktywizował uczniów, którzy mogli zweryfikować wiedzę nabytą podczas pierwszej części wycieczki po Ostrowie Tumskim. Wszystkim bardzo się tam podobało.
Po wyjściu z ICHOT-u przeszliśmy przez Śródkę- dynamicznie rozwijającą się dzielnicę Poznania. Jej atrakcją jest olbrzymi mural z trębaczem i kotem, który przedstawia dawną zabudowę tego miejsca. Mural zrobił na wszystkich olbrzymie wrażenie ponieważ stwarza wrażenie trójwymiarowości obrazu. Każdy powinien zobaczyć to atrakcyjne miejsce.
Ostatnim punktem naszego wyjazdu było Jezioro Maltańskie nad którym wypoczęliśmy po aktywnym dniu, co umiliła nam doskonała pogoda.
Uczestnicy wycieczki byli tak bardzo zadowoleni z wyprawy, że w najbliższym czasie planują wrócić na Śródkę i nad Maltę, tym bardziej, że jest tam jeszcze wiele atrakcji wartych obejrzenia. W wycieczce bezpłatnie wzięli udział wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy w tym roku zbierali datki na jej rzecz na terenie Kowanówka i Kowanowa.

Opiekun Koła Turystycznego
im. Kazimierza Nowaka
Maciej Pawlak


Galeria zdjęć

dodane przez