Aktualności
2018-12-09
Święto Chanuka w projekcie "Chawerim Towim- poznajmy się"
[ czytaj więcej ]
2018-12-09
Mikołajki w klasie 2B i 1A
[ czytaj więcej ]
2018-12-08
WIECZÓR Z ANIOŁAMI
[ czytaj więcej ]
2018-12-07
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO POZNANIA
[ czytaj więcej ]
2018-12-05
Śpiewnik dla uczniów "Współczesna piosenka patriotyczna" w Ministerstwie Edukacji Narodowej
[ czytaj więcej ]
2018-12-02
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ETWINNING "A MOŻE POLSKA?"
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2016-05-15
XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Uczniowie i nauczyciele przynoszą książki do biblioteki szkolnej
W dniach 8-15 maja 2016 r. przypadał XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach zainicjowała akcję pozyskiwania książek dla bibliotek szkolnych. Wszelkie działania zostały ustalone na spotkaniu zespołów samokształceniowych nauczycieli bibliotekarzy miasta i gminy Oborniki i zyskały wsparcie Burmistrza Obornik Pana Tomasza Szramy.
W naszej szkole, o zasadach zbierania książek, uczniowie zostali poinformowani przez bibliotekarza panią Krystynę Nowak, na ogólnoszkolnym apelu. Rozmieszczono też plakaty. Zbieranie książek odbyło się 12 maja.
W akcję zaangażowana została młodzież szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Pełnili dyżury w szkolnej świetlicy prowadząc zbiórkę książek. Każda osoba przekazująca książkę otrzymała słodki upominek. Przekazano 24 pozycji książkowych od uczniów oraz nauczycieli.
Oprócz tego zorganizowano akcje „Uwolnij książkę”, mającą na cele podzielenie się książką z innymi. Pani Krystyna Nowak przeprowadzając selekcje książek w bibliotece, udostępniła nauczycielom i uczniom książki, które mogli zabrać.

Nauczyciel bibliotekarz: Krystyna Nowak


Galeria zdjęć

dodane przez