Aktualności
2018-11-12
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO IM. KAZIMIERZA NOWAKA DO MUZEUM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Szkolny konkurs „Estetyczna klasa”
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Udział klasy 2B w ogólnopolskim projekcie " A może Polska"
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
Wypiek rogali marcińskich
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
PROJEKT-MY PASJONACI
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2012-11-09
Narodowe Święto Niepodległości

„… Ojczyzna to kraj, w którym się urodziłeś, kraj twoich ojców, dziadów, pradziadów. Żyjesz wśród ludzi, którzy mówią tym samym językiem, mają podobną tradycję, troszczą się o swoją ojczyznę i w razie potrzeby jej bronią. Twoja ojczyzna to Polska.” Takimi słowami 9 listopada w naszej szkole rozpoczął się uroczysty apel z okazji 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości. To szczególna data dla wszystkich Polaków . 94 lata temu 11 listopada Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność. Uczniowie klasy I i III gimnazjum podczas prezentacji przekazali wszystkim uczestnikom , krótką historię Polski podczas rozbiorów . Występy uatrakcyjnił śpiew pieśni patriotycznych między innymi : „ Pieśń Legionów”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz pierwszej brygady”. Nie zapomniano również o ważnej pieśni , którą jest „ Rota” . Podczas śpiewu aktywnie uczestniczyli również uczniowie klas 6 Ł ,którzy realizuję projekt „ Moja Polska pieśni patriotyczne”. Na zakończenie uroczystego apelu głos zabrała Pani dyrektor Ewa Szczecińska , która zaprosiła wszystkich do udziału w obchodach Święta Niepodległości w Obornikach .

Monika Bąkowska, Elżbieta Hanczarska- Ślachciak, Grażyna SurmaTradycyjnie już, z okazji Święta Niepodległości oraz „Marcinek”, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do pracy pod opieką p. Pauliny Wójcik i Zyty Czechowskiej, upiekli dla całej społeczności szkolnej rogale. Uczniowie każdego roku starają się kultywować tradycje kulinarne związane z tym świętem, tym samym doskonaląc swoje umiejętności i rozwijając pasje cukiernicze.

Zyta CzechowskaW piątek 9 listopada 2012 roku uczniowie Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego (z klasy 2B), zaprezentowali krótkie przedstawienie o Świętym Marcinie. Św. Marcin znany jest z tego, że przeciął mieczem swój płaszcz na połowę i obdarował nim ubogiego i zziębniętego człowieka. A co do rogali świętomarcińskich , to legenda mówi, że ich kształt przypomina podkowę konia św. Marcina. W przedstawieniu wystąpili:

  • św. Marcin – Jakub B.
  • Ubogi człowiek – Adrian K.
  • Piekarz – Mariusz C.
  • Narrator – Patryk F.

Elżbieta Ignaszczak


Galeria zdjęć

dodane przez