Aktualności
2018-12-09
Święto Chanuka w projekcie "Chawerim Towim- poznajmy się"
[ czytaj więcej ]
2018-12-09
Mikołajki w klasie 2B i 1A
[ czytaj więcej ]
2018-12-08
WIECZÓR Z ANIOŁAMI
[ czytaj więcej ]
2018-12-07
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO DO POZNANIA
[ czytaj więcej ]
2018-12-05
Śpiewnik dla uczniów "Współczesna piosenka patriotyczna" w Ministerstwie Edukacji Narodowej
[ czytaj więcej ]
2018-12-02
PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ETWINNING "A MOŻE POLSKA?"
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2016-10-07
PROJEKT "NA LUDOWO"

Dziś rozpoczęłyśmy realizację pierwszego modułu projektu „Na ludowo”. Uczniowie klasy 3P, poznawali najważniejsze informacje o swoim regionie, czyli o Wielkopolsce. Aby skutecznie przyswoili omawiane treści zastosowałyśmy wielorakie metody i formy pracy. Jak można zaktywizować uczniów realizujących projekt?

  • Zaczęłyśmy od pracy z mapą, wskazywania najważniejszych regionów Polski. Uczniowie mieli za zadanie zaznaczyć i wypisać największe wielkopolskie miasta.
  • Następnie poznaliśmy tradycję regionu, skupiając się na charakterystycznych strojach ludowych i etno wzorach. W tym celu posłużyłyśmy się świetną bazą pomysłów, gier, materiałów do wydruku i wiedzy tematycznej, czyli stroną Polalech.
  • Następnie uczniowie stworzyli lapbook, w którym zawarli najważniejsze dla nich informacje o Wielkopolsce.
  • Nie mogło w naszych działaniach zabraknąć nowoczesnych technologii, dlatego młodzież stworzyła interaktywne puzzle na platformie jigsawplanet przedstawiające zabytki Poznania i stroje ludowe naszego regionu.
  • Na zakończenie dnia przyrządziliśmy smaczną, tradycyjną, wielkopolską potrawę, czyli pyry z gzikiem. Przygotowaliśmy kolaże w aplikacji PicCollage.
  • Intensywny, pracowity dzień oczywiście udokumentowaliśmy zbiorem zdjęć, z których w aplikacji VivaVideo stworzyliśmy film prezentujące nasze zmagania projektowe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, aktywne dni z projektem.


  • Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska

    dodane przez