Aktualności
2018-04-16
„SYMFONIA NA SKRZYPCE I DJ-ja”
[ czytaj więcej ]
2018-04-11
"A może Wielkopolska?"
[ czytaj więcej ]
2018-04-09
Wiosenne kwiaty w klasie 1Bs
[ czytaj więcej ]
2018-04-06
Ozdoby wielkanocne.
[ czytaj więcej ]
2018-04-06
Międzynarodowy Dzień Teatru
[ czytaj więcej ]
2018-04-06
Urodziny według metody M. Montessori w klasie 1Bs.
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2016-10-07
PROJEKT "NA LUDOWO"

Dziś rozpoczęłyśmy realizację pierwszego modułu projektu „Na ludowo”. Uczniowie klasy 3P, poznawali najważniejsze informacje o swoim regionie, czyli o Wielkopolsce. Aby skutecznie przyswoili omawiane treści zastosowałyśmy wielorakie metody i formy pracy. Jak można zaktywizować uczniów realizujących projekt?

  • Zaczęłyśmy od pracy z mapą, wskazywania najważniejszych regionów Polski. Uczniowie mieli za zadanie zaznaczyć i wypisać największe wielkopolskie miasta.
  • Następnie poznaliśmy tradycję regionu, skupiając się na charakterystycznych strojach ludowych i etno wzorach. W tym celu posłużyłyśmy się świetną bazą pomysłów, gier, materiałów do wydruku i wiedzy tematycznej, czyli stroną Polalech.
  • Następnie uczniowie stworzyli lapbook, w którym zawarli najważniejsze dla nich informacje o Wielkopolsce.
  • Nie mogło w naszych działaniach zabraknąć nowoczesnych technologii, dlatego młodzież stworzyła interaktywne puzzle na platformie jigsawplanet przedstawiające zabytki Poznania i stroje ludowe naszego regionu.
  • Na zakończenie dnia przyrządziliśmy smaczną, tradycyjną, wielkopolską potrawę, czyli pyry z gzikiem. Przygotowaliśmy kolaże w aplikacji PicCollage.
  • Intensywny, pracowity dzień oczywiście udokumentowaliśmy zbiorem zdjęć, z których w aplikacji VivaVideo stworzyliśmy film prezentujące nasze zmagania projektowe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, aktywne dni z projektem.


  • Zyta Czechowska, Jolanta Majkowska

    dodane przez