Aktualności
2018-10-17
"Z muzeum do klasy"- międzyszkolny projekt eTwinning
[ czytaj więcej ]
2018-10-15
Podsumowanie konkursu plastycznego "Kartka dla Solarisa"
[ czytaj więcej ]
2018-10-13
Święto Pieczonego Ziemniaka
[ czytaj więcej ]
2018-10-13
Pasowanie na ucznia naszej szkoły
[ czytaj więcej ]
2018-10-10
Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole #Code Week
[ czytaj więcej ]
2018-10-08
Międzynarodowy Dzień Muzyki 2018
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2018-05-29
PODSUMOWANIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

17 maja w Zespole Szkół w Kowanówku odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Obornickiego", którego XI edycja odbyła sie pod hasłem: "Młyny groble, jazy ". Konkurs realizowali uczniowie II i III etapu edukacyjnego ze szkół Powiatu Obornickiego jego  celem było:
- zapoznanie młodych artystów z interesującymi miejscami najbliższej okolicy
rozwijanie aktywności twórczej oraz pasji i talentów
- doskonalenie różnych technik wyrazu artystycznego
- wdrażanie do aktywnego spędzania czasu wolnego
- zaprezentowanie prac dzieci i młodzieży w środowisku lokalnym        
                   Projekt początkowo przewidywano na 3 lata jednakże zainteresowanie tematyką kulturą regionu spowodowało, że odbyło się podsumowanie XI edycji. Patronat nad projektem objęło Starostwo Powiatowe w Obornikach, które wspiera realizację projektu poprzez dotacje finansowe. Wieloetapowe przedsięwzięcie wspomagają również prywatni przedsiębiorcy z terenu Powiatu Obornickiego.  
Na konkurs wpłynęło 66 prac z czego 20 zostało nagrodzonych, 14 wyróżnionych, niestety 2 prace zdyskwalifikowano ze względu na odstąpienie  od regulaminu konkursu. Jury, jak co roku miało nie lada problem z wyłonieniem finalistów i laureatów, świadczy to o wysokim poziomie przygotowania przez nauczycieli swoich młodych artystów. Ekspozycję będzie można obejrzeć w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu.

   Nagrody wręczały Dyrektor Szkoły p. Ewa Szczecińska oraz Przedstawicielka Starostwa Powiatowego p. Edyta Kamińska.

Nagrody i wyróżnienia:

  W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
I miejsce
-Marika Trafas  SP w Ryczywole
I miejsce
Julia Stroińska Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach
I miejsce
 Gabriela Wilk Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku
I miejsce
 Amelia Białek Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach

II miejsce Jakub Tylutki
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

II miejsce Kamil Górka
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

 Łucja Bździak
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Objezierzu

II miejsce Patryk Kłosowicz
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

II miejsce Krystian Chrzanowski
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach

III miejsce Katarzyna Dąbrowska
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

 Ewa Jenczyk
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach

III miejsce Kinga Tran
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Objezierzu

III miejsce Aleksandra Smura
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

III miejsce Izabella Ułanowska
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku


Wyróżnienia

 Julia Mastyna
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach

 Wojciech Mastyna
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Dawid Dąbek
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Klaudia Jasgar
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach

 Mikołaj Gacek
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Witold Kaczor
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Maria Garbijas
Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich w Gościejewie

 Patryk Żwawiak
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Daniel Górnik
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

 Zofia Wolna
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach


W KATEGORII GIMNAZJUM

I miejsce Wojciech Kazimierski
Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Objezierzu

I miejsce Paulina Filipowicz
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

II miejsce
 Agnieszka Derkowska
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

II miejsce Wiktoria Terkiewicz
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

II miejsce Patrycja Popiela
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

III miejsce Marta Anusiak
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

III miejsce Hubert Kubisz
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Wyróżnienia 
Kacper Sierzchuła 
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Krystian Proch
Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Kowanówku

Wyróżnione prace Joanny Kaczmarek i Marcela Szymkowiaka ze Szkoły Podstawowej w Gościejewie im. Noblistów Polskich  wykonane ołówkiem posłużyły jako tło do dyplomów, wyróżnień i podziękowań.

  Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz nauczycielom przygotowujących młodych artystów gratulujemy!

Galeria zdjęć

dodane przez E. Rzeska-Kamińska
K. Frąckowiak
A. Czainski