Aktualności
2018-12-15
Świąteczny spektakl "Dziewczynka z zapałkami"
[ czytaj więcej ]
2018-12-14
Pierwsza Odznaka Jakości za projekt etwinning dla naszej szkoły.
[ czytaj więcej ]
2018-12-13
Choinka w Starostwie
[ czytaj więcej ]
2018-12-09
Święto Chanuka w projekcie "Chawerim Towim- poznajmy się"
[ czytaj więcej ]
2018-12-09
Mikołajki w klasie 2B i 1A
[ czytaj więcej ]
2018-12-08
WIECZÓR Z ANIOŁAMI
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2018-11-12
SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Zespół Szkół w Kowanówku w szczególny sposób uczcił 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości podczas koncertu „Współczesna piosenka patriotyczna”. Był to czas, w którym wspólnie śpiewaliśmy piosenki ze specjalnie wydanego na tę okazję przez uczniów i nauczycieli śpiewnika. Znalazły się w nim teksty wybranych utworów opowiadających o pięknie naszej Ojczyzny i wydarzeniach historycznych opiewających drogę Polski do wolności. W czasie uroczystości słuchacze usłyszeli również fragmenty patriotycznych wierszy Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy oraz Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego.
W tym szczególnym dniu mieliśmy przyjemność gościć Prezes Związku Inwalidów Wojennych w Obornikach Panią Zofię Hanyż, wiceprezes Panią Marię Święciechowską, Naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Obornikach Pawła Drewicza, zastępcę Burmistrza Obornik Pana Piotra Woszczyka, Prezesa Zarządu Ludowego Banku Spółdzielczego w Obornikach Pana Macieja Kłosowskiego. Dyrektor Ewa Szczecińska wręczyła podziękowanie i egzemplarz śpiewnika na ręce prezesa zarządu Ludowego Banku Spółdzielczego w Obornikach za sfinansowanie publikacji.
Po wystąpieniu Dyrektora szkoły głos zabrali goście składając życzenia społeczności szkolnej z okazji ważnej dla Polaków rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uczniowie również wyrazili swoje pragnienia życząc wolności, prawdy i piękna, by każdy dzień upływał pod znakiem zrozumienia, tolerancji oraz jedności jaką wykazali się ci, którzy w latach zmagań o Niepodległą Polskę dali świadectwo swej miłości do Ojczyzny. Na zakończenie szkolnych obchodów Święta Niepodległości na dziedzińcu szkoły zostały wypuszczone w niebo biało- czerwone balony.


Galeria zdjęć

dodane przez Organizatorzy:
M. Bąkowska, E. Hanczarska- Ślachciak, E. Rzeska – Kamińska, G. Surma