Aktualności
2018-11-12
WYCIECZKA KOŁA TURYSTYCZNEGO IM. KAZIMIERZA NOWAKA DO MUZEUM POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Szkolny konkurs „Estetyczna klasa”
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
SZKOLNE OBCHODY SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI
[ czytaj więcej ]
2018-11-12
Udział klasy 2B w ogólnopolskim projekcie " A może Polska"
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
Wypiek rogali marcińskich
[ czytaj więcej ]
2018-11-09
PROJEKT-MY PASJONACI
[ czytaj więcej ]
Aktualności z dnia 2013-03-14
Jesteśmy braćmi jednej Ziemi

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy , od września pod kierunkiem swoich wychowawczyń realizują projekt edukacyjny pt.” Jesteśmy braćmi jednej Ziemi”. Główne cele projektu to: 1. Upowszechnianie wiedzy o historii, tradycji i kulturze żydowskiej. 2. Poznanie losów Żydów, a w szczególności żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej. 3. Rozwój wrażliwości i szacunku młodzieży na odmienność kulturową, etniczną i religijną. 4. Krzewienie tolerancji i idei dialogu kultur. 5. Kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, ludzi pomagających żydowskim dzieciom, a w szczególności Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej. 6. Wyzwolenie w uczniach świadomości tego, że należy podejmować działania mające na celu to, by nigdy już holokaust nie miał miejsca. Uczniowie z zaangażowaniem realizują zadania projektu, które dotyczą w szczególności:

  • Zbierania dokumentów, fotografii i relacji starszych mieszkańców o życiu i kulturze Żydów w Polsce, a w szczególności w Obornikach.
  • Poznania sylwetek ludzi, którzy narażając swoje życie pomagali żydowskim dzieciom- Janusz Korczak i Irena Sendler. Praca z komputerem , udział w projekcji filmu „Dzieci Ireny Sendlerowej”.
  • Poznanie tradycji, kultury i obyczajowości żydowskiej poprzez poszukiwanie informacji poprzez wycieczkę do gminy żydowskiej.
  • Opracowanie biuletynu informacyjnego o działalności Janusza Korczaka i Ireny Sendlerowej na rzecz dzieci.
  • Prezentowanie zdobytych informacji i posiadanej wiedzy na forum szkoły poprzez gazetki ścienne i zamieszczane artykułów w szkolnej gazetce.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką, do śledzenia naszych poczynań i oglądania gazetek. Niebawem w szkole, odbędzie się spotkanie z Panią Danutą Kobuz przewodniczącą Gminy Żydowskiej w Poznaniu.

Zyta Czechowska, Paulina Wójcik


Galeria zdjęć

Holocaust- opracowanie

dodane przez