Biuletyn Informacji Publicznej

Dziecko siedzące przed ekranem komputera z oprogramowaniem do druku 3D

Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów z wykorzystaniem drukarki 3D to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej podczas lekcji informatyki oraz zajęć rozwijających kreatywność.

Innowacyjność działań polega na wykorzystaniu i opanowaniu bezpłatnego programu Tinkercad, dzięki któremu uczniowie projektują własne wytwory i drukują w formie 3D tworząc tym samym ciekawe i atrakcyjne elementy dekoracyjne w tym wypadku świąteczne.

Wydrukowane pomoce są stabilne podczas odrysowywania, higieniczne można je zdezynfekować i posiadają ogromny aspekt użyteczny. Ograniczamy w ten sposób zużycie papieru używając szablonów 3D do odrysowywania elementów.

Zobacz interaktywną galerię zdjęć

 

dodane przez Aleksandra Radzińska