Biuletyn Informacji Publicznej

W dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. W naszej szkole, Szkolne Koło PCK zorganizowało dla uczniów spotkanie, którego celem było kształtowanie świadomości, że krew jest wielkim, bezcennym, darem jakim może podarować człowiek, drugiemu człowiekowi.
Podczas krótkiego wykładu oraz prezentacji uczniowie poznali, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie by zostać honorowym dawcą krwi. Dowiedzieli się również jakie grupy krwi wyróżniamy po czym, każdy otrzymał papierową kropelkę krwi, na której mógł zapisać swoją grupę.

Na koniec spotkania „oklaskami” podziękowaliśmy wszystkim Dawcom Krwi za bezinteresowną pomoc, życząc im satysfakcji z ratowania zdrowia i życia innych ludzi.

Irena Lorenc, Kamila Janke, Małgorzata Głomb

 

Galeria zdjęć