Biuletyn Informacji Publicznej

Od kilku lat w okolicach naszej szkoły pojawiała się czarna kotka. Postanowiliśmy się nią zaopiekować i rozpoczęliśmy jej regularne dokarmianie. W ostatnim tygodniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia klasa 2Pb postanowiła wykonać dla niej domek. Zadanie zostało wykonane na zajęciach przysposobienia pod opieką wychowawcy klasy 2Pb. W wykonaniu zadania pomogła również Pani Małgorzata Popa która dostarczyła materiały na domek w postaci grubego styropianu. Jego wykonanie zajęło nam dwa dni, ale dzięki naszej pracy kotka może w bezpiecznych, suchych i ciepłych warunkach spędzić najchłodniejszą porę roku. Jej nowe lokum zostało zabezpieczone przed zawilgoceniem i zabrudzeniem folią, wnętrze zostało wyłożone ręcznikiem i watoliną a „taras” domku zabezpiecza pożywienie przed zmoknięciem. Zaraz po wyniesieniu domku przed szkołę nasza podopieczna dokonała jego lustracji i z tego co obserwujemy chętnie w nim nocuje. Podejmujemy również próby zadbania o jej zdrowie. Planujemy przewiezienie naszej podopiecznej do weterynarza celem profilaktyki i zbadania jej stanu zdrowia.

 

Galeria zdjęć

Wychowawca klasy 2Pb Maciej Pawlak