Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadł w tym roku na 6 lutego, a jego obchody w formie lokalnych inicjatyw edukacyjnych organizowanych w całej Polsce zaplanowane zostały do końca marca br.
Nasza szkoła dnia 9 lutego włączyła się, do tej akcji organizując dla młodszych uczniów apel, na którym zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w sieci. Natomiast dla uczniów klas starszych przeprowadziliśmy  konkursu na wzór telewizyjnej Familiady. W teleturnieju uczestniczyli przedstawiciele dwóch drużyn o nazwie Pliki i Foldery, z których każda liczyła 5 osób. Na potrzeby tego wydarzenia został stworzony program w języku C# do przeprowadzenia teleturnieju, dzięki któremu uczestnicy mogli nie tylko aktywnie uczestniczyć w zabawie, ale również zdobyć cenne informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Teleturniej stanowił więc nie tylko formę rozrywki, ale także skuteczną formę edukacji, która przyczyniła się do zwiększenia świadomości uczestników na temat zagrożeń online oraz sposobów ich unikania. Dla uczniów również stworzyliśmy gotowy materiał do wykorzystania na lekcjach – Padlet.

Aleksandra Radzińska i Dawid Bentkowski

Galeria zdjęć

 

Utworzony za pomocą aplikacji Padlet