Biuletyn Informacji Publicznej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypadł w tym roku szkolnym na 7 lutego, był to czas ferii zimowych w naszym województwie. Tak naprawdę o bezpieczeństwie w internecie możemy mówić cały rok, ponieważ jest to bardzo szeroki temat.  Organizatorzy  obchodów DBI wydłużają czas realizacji inicjatyw edukacyjnych ( do końca marca 2023).
Nasza szkoła, włączając się w ogólnopolską akcję DBI przystąpiła do udziału w obchodach dnia 28 lutego br. Zajęcia odbyły się w formie warsztatowej dla całej społeczności szkolne,  na których uczniowie przez cały dzień, uczyli się przez zabawę programować oraz w bezpieczny sposób wykorzystywać internet i jego zasoby. Warto zawsze pamiętać o higienie cyfrowej, czyli o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu, w tym o unikaniu nieznanych źródeł, uważaniu na  wiadomości i linki od nieznajomych osób, a także o zasadach mocnych haseł.


Aleksandra Radzińska, Elżbieta Narojczyk, Natalia Walkowska