Biuletyn Informacji Publicznej

W dniu 13 marca w szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki. Z tej okazji, tak jak w ubiegłym roku, uczniowie klas 4A, 5A, 7A oraz 8A wzięli udział w Turnieju Matematycznym. Uczestnicy, rozwijali swoją wiedzę na temat fraktali poprzez odsłuchanie filmu edukacyjnego, a następnie przystąpili do wykonania Trójkąta Sierpińskiego – pierwszej konkurencji, w której liczyła się przede wszystkim poprawność wykonania i estetyka.

Drugim zadaniem uczniów było wykonanie zakupów tematycznych za określoną kwotę: spożywczych oraz urodzinowych. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani odpowiednio dobierając produkty, w skupieniu przeliczając wydatki – wykonali plakaty ilustrujące ich pomysł na realizację zakupów.
Trzecią konkurencją były rozgrywki w Warcaby – każda z drużyn wybierała jednego przedstawiciela, który reprezentował ich podczas turnieju warcabowego.
Współpraca w grupie, umiejętne szacowanie wydatków oraz myślenie logiczne – to tylko niektóre z umiejętności, które uczniowie z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli tego dnia. Najważniejsza była dobra zabawa i miła atmosfera, w której odbywał się cały Turniej.
Na zwycięzców czekały ciekawe nagrody i dyplomy.
Podsumowanie wyników:
1 miejsce: klasa 4A “Duże chłopy”
2 miejsca: klasa 4A “Sportowcy”, klasa 87A, klasa 8A
3 miejsce: klasa 7A
4 miejsce: klasa 5A

Natalia Walkowska, Małgorzata Popa

Galeria zdjęć