Biuletyn Informacji Publicznej

Od kwietnia uczniowie klasy 2Pb wykonywali fotografie przyrodnicze na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt.: „Uroki naszej okolicy”. Konkurs ten organizowany jest przez Zespół Szkół im. Brata A. Kosiby w Wieliczce a jego tegoroczny temat brzmiał – „Wiosna w naturze”. W ramach konkursu, wykonali albumu składający się z dziesięciu zdjęć, prezentujący przyrodę rezerwatu ”Meteoryt Morasko” oraz opisu regionu którego on dotyczy. W czwartek 9 maja 2024 roku klasa 2Pb uczestniczyła w uroczystej gali ogłoszenia wyników i rozdania nagród. Podczas spotkania zaprezentowano szkoły które uczestniczyły w konkursie. Ostatecznie ogłoszono że członkowie klasy 2Pb zajęli we wspomnianym konkursie drugie miejsce w Polsce. W konkursie brali udział: Mikołaj Banasiak, Kaper Sierzchuła, Kacper Piechowiak, Kamil Mitręga i Patryk Adamski. Każdy z uczestników otrzymał zestaw przydatny podczas wycieczek, składający się z: plecaka sportowego, oraz gadżetów i pamiątek związanych z Wieliczką oraz słodycze. Klasa otrzymała również pamiątkowego żubra oraz wydawnictwa dotyczące Małopolski. W konkursie uczestniczyliśmy po raz piąty. Nad którego oprawą plastyczną czuwał wychowawca i Pani Katarzyna Golibrocka. Dotychczas udało nam się zdobyć: dwa razy pierwsze miejsce, wyróżnienie oraz w tym roku po raz drugi II miejsce. Wyniki konkursu będą opublikowane w ogólnopolskim miesięczniku pt.:”Poznaj swój kraj”. Po gali wszyscy uczestnicy pojechali na wycieczkę podczas której poznaliśmy Puszczę Niepołomicką i ośrodek hodowli żubrów oraz Niepołomice gdzie zwiedziliśmy piękny zamek oraz inne atrakcje miasta.

Wychowawca klasy 2Pb

Maciej Pawlak

Galeria zdjęć