Biuletyn Informacji Publicznej

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w naszej szkole zorganizowano JASEŁKA DLA PRZYJACIÓŁ SZKOŁY.

16 grudnia 2022 roku w pięknie udekorowanej szkolnej świetlicy uczniowie z klas 2A,3Bc,5Bb, 6A,6B,8B, 1P i 2Pc zaprezentowali przedstawienie pt. „Oczekuj niespodziewanego” przygotowane dla całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości, wśród których byli Wicestarosta Waldemar Cyranek, Dyrektor PPP w Obornikach Joanna Pytlak, Prezes TPD w Obornikach Grażyna Surma, ks. Kanonik Rafał Banaszak proboszcz Parafii św. Józefa w Obornikach oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą sponsorzy i darczyńcy. Historia narodzenia Jezusa została ukazana widzom oczami i słowami Archanioła Gabriela, który opowiedział swoje wyobrażenie pojawienia się na ziemi Mesjasza począwszy od Starego do Nowego Testamentu. Aktorzy precyzyjnie odgrywali swoje role, recytowali, śpiewali, grali na instrumentach i tańczyli.

W jasełkach zaprezentowano multimedialnie prace plastyczne wykonane samodzielnie przez uczniów specjalnie na tę okoliczność, a w tle rozbrzmiewała muzyka ilustrująca akcję inscenizacji. Pokaz wytrenowanych podczas prób poprzedzających występ umiejętności niejednego z gości zadziwił i wzruszył o czym świadczą wypowiedzi gości usłyszane po występie. Podczas uroczystości Dyrektor Ewa Szczecińska wręczyła odznaki Patrona szkoły.

Na gości czekał również poczęstunek przygotowany we współpracy z Radą Rodziców.

Galeria zdjęć z jasełek