Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

 

W naszej szkole…

…LICZYMY NA DOBRĄ POGODĘ!

Uczniowie klas 7 i 8 z lekką niepełnosprawnością intelektualną wraz z panią Natalią Walkowską rozpoczęli realizację projektu “Liczymy na dobrą pogodę” w ramach mPotęgi, na którego realizację środki otrzymaliśmy od mFundacji.

Nasze działania rozpoczęliśmy od pracy w grupach – tworzyliśmy mapy myśli i skojarzenia ze słowem “POGODA”. Następnie, po obejrzeniu kilku filmów edukacyjnych, min. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, utrwaliliśmy wiedzę na temat zjawisk atmosferycznych, składników pogody i sposobów w jaki my, ludzie wpływamy na środowisko i zmiany klimatu. Przy okazji przypomnieliśmy sobie czym jest barometr, wiatromierz czy higrometr, jaką rolę pełnią w stacji meteorologicznej oraz w jakich jednostkach dokonywane są pomiary różnych zjawisk pogodowych.

W ostatnich dniach, zajęliśmy się analizowaniem mapy pogodowej Polski. Obejrzeliśmy najnowszą prognozę pogody, a później ćwiczyliśmy percepcję słuchową i uzupełnialiśmy mapę symbolami pogodowymi odpowiednio do opisywanej pogody: zapisywaliśmy temperaturę, kierunek wiatru, czy ciśnienie w danym mieście – było to nie lada wyzwanie, ale trening czyni mistrza!

Już niedługo uczniowie otrzymają odpowiednie narzędzia i sami staną się badaczami pogody – trzymajcie za nich kciuki, a usłyszycie nasze pozytywne prognozy!

A w najbliższy piątek w ramach realizowanego projektu wybieramy się na Warsztaty do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego – “Nie trać głowy – czyli naukowy survival”, na których dowiemy się, jak przetrwać, dzięki porządnej dawce wiedzy!

Projekt “Liczymy na dobrą pogodę” dofinansowała Fundacja mBanku Materiały edukacyjne wykorzystane podczas poszerzania wiedzy na temat pogody, źródło:  https://www.ekokalendarz.pl/dzien-meteorologii-pakiet-edukacyjny/

 Koordynator projektu: Natalia Walkowska

 

Galeria zdjęć