Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejne zadania udało nam się zrealizować z MegaMisją. Uczniowie na zajęciach świetlicowych poznali podstawowe funkcje komunikatów medialnych: informacyjne i rozrywkowe. Wiedzą, czym charakteryzują się programy rozrywkowe i informacyjne. Potrafią wyrażać własną opinię, odróżnić opinię od faktu i w jaki sposób kulturalnie przedstawić własne zdanie. Poruszyliśmy temat o prawach, jakie mają dzieci np. do informacji o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i wrażliwości na potrzeby innych, w tym osób z niepełnosprawnościami. Ponadto o tym, jak w kreatywny sposób korzystać z różnych mediów i za pomocą cyfrowych narzędzi przetwarzać zdjęcia, dźwięki, a także obrazy. Również tym razem otrzymaliśmy prezent od Fundacji Orange; książki, gry edukacyjne i tablet. Dziękujemy!!!

Dzieci miały okazję się zbudować opowieść za pomocą cyklicznych, powiązanych ze sobą obrazów/ilustarcji oraz przekładając ją na język fotografii, dzięki wykorzystaniu aparatu cyfrowego i tak powstała opowieść o Psotniku uciekającym z  pórnika Julki”. Kliknij na książeczkę

MegaMisja autorstwa Aleksandra Radzińska