Biuletyn Informacji Publicznej

W roku 2024 r. Zespół Szkół w Kowanówku przystąpił do programu rządowego – Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki oraz wyposażenie biblioteki.
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, została utworzona lista książek do zakupu.
Planując powyższą listę, bibliotekarz kierował się wyborem książek pamiętając, o celach programu a główny to wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej o współczesne książki do czytania dla przyjemności  – popularne wśród uczniów, odwołujące się do ich zainteresowań i emocji, modne, mające szanse na powodzenie.
Listę utworzono z myślą o uczniach;
– dysleksją, z problemami logopedycznymi,
– dla uczniów ze spectrum autyzmu,
– dla uczniów z deficytem uwagi – karty do teatrzyku kamishibai,
– zróżnicowane w zależności od płci i wieku,
– lektury

Krystyna Nowak