Biuletyn Informacji Publicznej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książek w 2001 r. Patronką wybrano wybitną polską pisarkę książek dla dzieci Janinę Porazińską. Data 29 września, to dzień urodzin zasłużonej Polki.

W szkole odbyło się spotkanie w którym udział wzięli uczniowie klasy 4A oraz 5A. Pani Beata Tomaszewska, bibliotekarka Krystyna Nowak oraz uczniowie Bartosz Trawiński i Ksawery Peśla, głośno czytali tekst książki Marii Terlikowskiej „ Drzewo do samego nieba”.

Celem spotkania była promocja czytelnictwa, zachęta do głośnego czytania tekstów i idącą za tym niezbędną umiejętnością w rozumieniu komunikatów i kierowanych do nas treści.

Galeria zdjęć

Krystyna Nowak, Beata Tomaszewska