Biuletyn Informacji Publicznej

W piątek podsumowano projekt z wykorzystaniem techniki czytania książek Kamishibai.

Czym jest Kamishibai– magiczny drewniany teatrzyk. Kami to papier, shibai to teatr – Kamishibai to Papierowy Teatr.

Kamishibai Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Do projektu zaangażowani zostali uczniowie klas pani Aleksandry Radzińskiej – 8B oraz pani Mirosławy Stanuch – 5Ba. W trakcie realizacji zadań projektu bibliotekarz pani Krystyna Nowak zapoznała uczniów z techniką teatrzyku Kamishibai. Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie opowiadania, bajki w tej technice oraz przedstawienia treści młodszym kolegom z klas nauczania wczesnoszkolnego.

Uczniowie klasy 5Ba sporządzili książkę pt: ”Każdy czasem się boi”,  klasa 8B – „O koguciku Złotym Grzebyku”.

Realizatorzy projektu:

Krystyna Nowak, Aleksandra Radzińska, Mirosława Stanuch