Biuletyn Informacji Publicznej

Po rocznej przerwie uczniowie Zespół Szkół w Kowanówku brali udziału w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym pt.: „Wągrowieckie Spotkania z Przyrodą” w Wągrowcu. Szkoła była reprezentowana przez uczniów  klasy 2Pb – Mikołaja Banasiaka,  Kacpra Sierzchułę i Patryka Adamskiego. Konkurs odbył się 22 maja w Ośrodku Edukacji Leśnej, ale przygotowania do niego trwały od miesiąca. Najpierw klasa pod kierunkiem pań: Moniki Szatkowskiej Gibas, Katarzyny Golibrockiej i wychowawcy przygotowywała się do zadań które były w programie konkursu. W trakcie spotkania uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: multimedialnym turnieju wiedzy o ogrodzie, samodzielnym wykonaniu surówki oraz przygotowaniu kompozycji ogrodu w słoiku. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy brali udział w warsztatach dotyczących pszczelarstwa mi, samodzielnie odwirowywali miód z plastrów. Ostatecznie nasza drużyna uzyskała w konkursie III miejsce! Wszyscy uczestnicy otrzymali również atrakcyjne nagrody. Po wręczeniu nagród i spożyciu posiłku, uczestnicy konkursu bardzo szczęśliwi powrócili autobusem rejsowym do szkoły, gdzie swoim sukcesem pochwali się Pani dyrektor Ewie Szczecińskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim osobą za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu i panu Janowi Radzińskiemu za pomoc w opiece nad uczniami.

Wychowawca klasy 2Pb Maciej Pawlak

Galeria zdjęć