Biuletyn Informacji Publicznej

Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel zapowiadający majowe święta: 1 maja Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji pod kierunkiem p. M. Bąkowskiej i p. Elżbiety Hanczarskiej – Ślachciak został nakręcony filmik przedstawiający moment podpisania przez króla Polski Ustawy Rządowej oraz patriotyczna piosenka o Ojczyźnie. Uczniowie klasy 6A i 6B wcielili się w postacie twórców Konstytucji 3 maja: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica i Ignacego Potockiego oraz przedstawicieli trzech stanów: szlacheckiego, chłopskiego i mieszczańskiego.

Ponadto przy tak uroczystym apelu uczniowie samorządu uczniowskiego w imieniu całej społeczności szkolnej wręczyli Naszej Pani Dyrektor Ewie Szczecińskiej kwiaty i złożyli gratulacje z okazji przystąpienia do konkursu na dyrektora szkoły i wybrania na kolejną kadencję.

Galeria zdjęć

                                                       

 

Elżbieta Hanczarska – Ślachciak, Monika Bąkowska,
Beata Tomaszewska, Kamila Janke,
Jarosław Kaczmarek i Aleksandra Radzińska