Biuletyn Informacji Publicznej

W piątek, uczniowie klas 7A i 8A wybrali się na Warsztaty terenowe “Nie trać głowy – czyli naukowy survival” do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wycieczka odbyła się w ramach projektu “Liczymy na dobrą pogodę” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Podczas warsztatów zadaniem uczniów było między innymi zbudowanie schronienia z gałęzi, przygotowanie miejsca pod ognisko. Następnie uczniowie tworzyli samodzielnie filtr do wody z plastikowej butelki, wypełniając ją poszczególnymi warstwami. Nasi uczniowie poznali także sposób na wyznaczenie kierunku północnego za pomocą magnesu, igły, listka i wody.

Wszystkie zadania nadzorował pan Dominik, który chętnie pomagał uczniom i dawał cenne wskazówki. W drugiej części warsztatów opowiadał on ciekawostki na temat niektórych zwierząt i roślin, a na końcu w bardzo obrazowy sposób pokazał, jak człowiek wpływa na środowisko – jak łatwo swoim bezmyślnym działaniem może zniszczyć ekosystem.

Siódmo- i ósmoklasiści stanęli na wysokości wszystkich zadań i po uzupełnieniu wiedzy, na pewno poradziliby sobie w trudnych warunkach! Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bogaci w nowe cenne doświadczenia!

Koordynator Projektu – Natalia Walkowska

Galeria zdjęć