Biuletyn Informacji Publicznej

W piątkowe przedpołudnie, 24 listopada uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku gościli Fundację ERGO Cares, która przybyła z ważną misją – opowiedzieć uczniom o energii na przestrzeni lat oraz uświadomić jak ważne są Odnawialne Źródła Energii, a także wspólnie stworzyć model urządzenia działającego zarówno z pomocą zasilania baterii, jak i słońca! Spotkanie odbyło się w ramach działań Projektowych “Liczymy na dobrą pogodę”, dofinansowanego przez Fundację mBanku.
W pierwszej części spotkania, uczniowie wysłuchali prezentacji i przystąpili do interaktywnego quizu na temat historii energii i jej wykorzystywania na przestrzeni lat. Uczniowie zdali sobie sprawę jak bardzo potrzebna na co dzień jest energia elektryczna (bez prądu nie mamy przecież ani Internetu, ani chłodnej lodówki, nie działają windy, nie naładujemy telefonu…).

Zwycięzcy quizu: Tomek i Eryk otrzymali koszulki w nagrodę za uwagę i prawidłowe i szybkie odpowiedzi.
W drugiej części spotkania, uczniowie pracowali w grupach i wcielili się w rolę konstruktorów. Z prostych ekologicznych elementów stworzyli model wiatraka. Wiatraczki kręciły się dzięki energii z baterii, a dzięki mini panelom słonecznym, które otrzymaliśmy, gdy tylko zaświeci słońce będziemy mogli zobaczyć jak jego energia napędza nasze wiatraki.

Natalia Walkowska – Koordynator Projektu „Liczymy na dobrą pogodę”