Biuletyn Informacji Publicznej

W dniu 20 maja przez blisko trzy godziny czuliśmy się jak pasażerowie, którzy wylatują w różne miejsca na świecie podczas wycieczki szkolnej na lotnisku Ławica w Poznaniu. Otrzymaliśmy bilety pokładowe, przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa, którą niektórzy musieli przejść dwa a nawet trzy razy, gdyż zapiszczały bramki. Dowiedzieliśmy się co wolno, a czego nie wolno mieć na pokładzie samolotu, gdzie nadajemy bagaż i kto czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Zobaczyliśmy urządzenia służące do kontroli pasażerów, bagażu przez Straż Graniczną oraz sprzęt jaki posiada Straż Pożarna. Podczas wycieczki słuchaliśmy z uwagą ciekawych historii związanych z lotniskiem od naszej przemiłej Pani Przewodnik oraz Pana Strażaka. Byliśmy świadkami wielu lądowań  oraz startów samolotów, a dzięki zrobionym zdjęciom wycieczka zostanie w naszej pamięci i wspomnieniach na długo.

Beata Tomaszewska

Galeria zdjęć