Biuletyn Informacji Publicznej

W dniach 23-29 kwietnia grupa uczniów ZSS w Kowanówku przebywała w Belgii na wycieczce w ramach projektu Erasmus+” Zusammen für die Zukunft – Wir werden gemeinsam in Europa aktiv für unsere Umwelt” (Program ERASMUS+ „Razem dla przyszłości – będziemy wspólnie w Europie aktywni dla naszego środowiska”.
W pierwszym dniu powitała nas oficjalnie Pani Dyrektor Isabelle Schröder, a następnie zwiedzaliśmy partnerską szkołę i uczestniczyliśmy w warsztatach sportowych, tanecznych i kulinarnych. Mieliśmy również okazję samodzielnie przygotować belgijskie gofry, które potem wszyscy wspólnie degustowaliśmy.
W drugim dniu wybraliśmy się na wycieczkę do parku rekreacyjno-edukacyjnego w Dochamps w którym utrwalaliśmy wiadomości dotyczące ekosystemu lasu. Była to również świetna okazja do integracji uczniów z Niemiec, Belgii, Węgier i Polski oraz rozwijania ich sprawności ruchowej w parku linowym. W rezerwacie przyrody La Maison du Parc-Botrange obejrzeliśmy stałą wystawę poświęconą wilkom, aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych i szukaliśmy śladów zwierząt żyjących na terenie parku krajobrazowego.
Młodzież zwiedziła też stolicę Belgii, gdzie udała się do parku Mini-Europa oraz Atomium. Metrem dojechaliśmy do Grand Palace i słynnej fontanny Manneken Pis. Udało nam się również zobaczyć budynek siedziby Komisji Europejskiej. Ostatni dzień przygody w Belgii spędziliśmy na wycieczce do muzeum i manufaktury czekolady w Verviers. Po południu wspólnie biesiadowaliśmy i integrowaliśmy się w parku. Za miesiąc wyruszamy w kolejną podróż do Niemiec, do szkoły partnerskiej Schule am Deister w Rodenberg.

 

Anna Nawrocka, Irena Lorenc

 

Galeria zdjęć