Biuletyn Informacji Publicznej

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodzimy już od piętnastu lat. W tym roku tematem przewodnim były lasy. Dlatego w ostatnim dniu nauki w tygodniu, 21 kwietnia w dniu poprzedzającym Dzień Ziemi, pojechaliśmy do Izby Edukacyjnej Nadleśnictwa Oborniki. Nasz wyjazd zaplanowany był już w styczniu. W zajęciach wraz z opiekunami brało udział czterdzieści osób. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy jedna składała się z następujących klas: 2Pb, 2Pc, 6_8A, 8_8A i 6B a druga z klasy 4A, 5_6A i 6_6A. Podczas naszego pobytu uczestnicy poznali zwierzęta i rośliny występujące w okolicach Obornik. Zapoznali się z pracami wykonywanymi w lesie przez leśników. W czasie naszej wizyty uczniowie mogli mi. zobaczyć jak bada się wilgotność ściółki leśnej i wirtualnie zasadzić las. Mogli również wirtualnie poznać, poprzez specjalne gogle tereny podmokłe znajdujące się w okolicach Obornik. Podsumowując był to bardzo udany wyjazd, podczas którego uczniowie mogli wziąć udział w praktycznej lekcji biologii i poznać w praktyce bogactwo przyrody okolic Obornik.

Organizator wycieczek Maciej Pawlak

Galeria zdjęć