Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejna wycieczka jaka odbyła w tym roku szkolnym klasa 2Pb odbyła się do Krakowa. Celem naszej wyprawy była obecność na ogłoszeniu wyników konkursu fotograficznego. Ale ponieważ wyjechaliśmy rano
z Obornik to mieliśmy jeszcze pół dnia na zwiedzanie drugiej stolicy kraju  – Krakowa. Po przyjeździe do miasta, rozpoczęliśmy zwiedzania dzielnicy Krakowa zwanego Płaszowem. W czasie II wojny światowej mieścił się tutaj obóz koncentracyjny. Przeszliśmy przez jego teren i oglądaliśmy relikty, które pozostały do czasów współczesnych. Trasa przebiegała obok malowniczego kamieniołomu i prowadziła do kopca Kraka – legendarnego założyciela Krakowa. Z kopca roztacza się piękny widok na całe miasto.
Z tego miejsca idąc przez dzielnicę Podgórze, Kładkę Bernatka, a następnie Kazimierz trafiliśmy na Wawel. Podziwialiśmy zabudowania zamku, oraz przeszliśmy przez tajemniczą smoczą jamę, która jest zwykłą jaskinią. Idąc dalej zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta i podziwialiśmy jego zabytki: Sukiennice, pozostałości ratusza, Kościół Mariacki Bramę, Floriańską i Barbakan. Wieczorem bardzo zadowolenie dojechaliśmy na nocleg do Wieliczki. Następnego dnia w tym mieście, miało się odbyć ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu fotograficznego, w którym braliśmy udział.

                                                                                                                                                                                                                                                            Wychowawca klasy 2Pb

Maciej Pawlak

Galeria zdjęć