Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejna wycieczka Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka odbyła się do Poznania. W wycieczce brali uczniowie klasy 2Pb i 3P. Celem naszego wyjazdu było zwiedzanie miasta oraz wizyta w kinie. W trakcie naszego wyjazdu obejrzeliśmy miejsca w centrum Poznania, które niedawno przeszły gruntowny remont i mogliśmy się przekonać, jakie są jego efekty. Byliśmy również na odnowionym rynku Starego Miasta, który po remoncie, zrobił na nas duże wrażenie panującym tam porządkiem. Poznaliśmy nowa atrakcję Poznania, jaka jest „Pan Peryskop”. Następnie przekraczając Wartę przez jej rozlane wody, poszliśmy do kina na seans pt. ”Sami swoi – początek”. Film okazał się bardzo ciekawy, każdy z uczestników wycieczki bawił się na nim bardzo dobrze. Poznaliśmy przyczyny odwiecznego i zabawnego konfliktu miedzy Kargulem i Pawlakiem. Ale film niósł również poważniejsze treści, pokazując trudne losy Polaków na kresach wciągniętych w wir trudnej polskiej historii. Zobaczyliśmy wojnę polsko – bolszewicką, wydarzenie po 17 września 1939 roku i wywózki Polaków na wschód, najazd hitlerowców i jego konsekwencje dla mieszkańców kresów. Podsumowując, byliśmy bardzo zadowoleni z naszego wyjazdu. Pogoda dopisała, seans się podobał, ale przy okazji dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o historii Polski.

Opiekun Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka Maciej Pawlak

Galeria zdjęć