Biuletyn Informacji Publicznej

Na ostatnią w tym roku kalendarzowym wycieczkę członkowie Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka, pojechali pociągiem do Poznania.

Po dotarciu na miejsce poszliśmy do Cinema City na seans filmowy pt.: „Listy do M 5”. Jego projekcja dostarczyła uczestnikom wycieczki dużej dawki wzruszeń i zabawy.

Następnie udaliśmy się tramwajem na poznański Sołacz. Tutaj naszym celem podróży był filmowy las – ogród światła. Mieści się on na terenie Ogrodu Dendrologicznego i można go zwiedzać dopiero po zapadnięci zmroku.

W tym roku w ogrodzie prezentowane były instalacje świetlne, które nawiązywały do znanych filmów np.: Parku Jurajskiego, Opowieści z Narni, Pocahotnas, Robina Hooda, Księgi Dżungli, wzbogacone o postaci i rzeczy związane ze świętami. Niekiedy jest tu bardzo tajemniczo a niekiedy nawet strasznie. Wizyta w ogrodzie robi na każdym bardzo duże wrażenie niezależnie od wieku.

Na koniec naszej wyprawy poszliśmy jeszcze na teren MTP obejrzeć największy w Poznaniu jarmark świąteczny. Podsumowując nasz wyjazd do Poznani był bardzo udany i zrobił na każdym duże wrażenie. Wprowadził nas łagodnie w atmosferę świąt.

Zobacz galerię zdjęć z wycieczki

dodane przez Opiekun Koła Turystycznego im. Kazimierza Nowaka Maciej Pawlak