Biuletyn Informacji Publicznej

Dnia 30 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 4A, 6A, 6B, 5Ba i 5Bb uczestniczyli w „Lekcji z Teatrem Wielkim”. W sali Drabowicza, znajdującej się w budynku Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się lekcja o śpiewie, którą przygotował dla naszych uczniów Dział Edukacji. Tematem lekcji na nasze życzenie były widomości dotyczące głosu ludzkiego, technik śpiewania, a w szczególności śpiewu operowego. Na początku lekcji uczniowie zaśpiewali przygotowaną na lekcjach muzyki i kółku muzycznym „Piosenkę na powitanie”.  Następnie z bliska zobaczyli fortepian koncertowy i usłyszeli jego brzmienie słuchając utworu Fryderyka Chopina Walc Des-dur op. 64 no. 1 „minutowy” w wykonaniu pianistki. Część główną lekcji poprowadziła śpiewaczka operowa, która rozśpiewała uczniów ucząc ich wprawek wokalnych, wykorzystujących oddech, dykcję i artykulację. Podsumowaniem lekcji był popis wokalny artystki, która zaśpiewała przy akompaniamencie fortepianu dwie pieśni: „Życzenie” skomponowaną przez Fryderyka Chopina oraz „Prząśniczka” pochodzącą ze „Śpiewnika domowego” autorstwa Stanisława Moniuszki.

                Monika Bąkowska i Elżbieta Hanczarska-Ślachciak

Galeria zdjęć