Biuletyn Informacji Publicznej

Kolejna w tym półroczu wycieczka Koła Turystycznego, odbyła się
19 kwietnia tego dnia pojechaliśmy do Poznania. Celem wycieczki było poznanie roślinności naszej planety, oraz udział w spotkaniu dotyczącym dalszych rejonów Ziemi – kosmosu. W wycieczce brało udział siedemnaście osób z klas 4A, 2Pb , 2Pc  i 6A. Podczas naszego wyjazdu, zwiedziliśmy poznański Ogród Botaniczny. Oglądaliśmy tutaj budzącą się do życia przyrodę oraz gatunki roślin ozdobnych które przy okazji fotografowaliśmy. Obejrzeliśmy również wystawę dotycząca przyrody Afryki. Później pojechaliśmy tramwajem do Palmiarni. Tutaj oglądaliśmy rośliny i zwierzęta, występujące w cieplejszych rejonach naszej planety. Okazało się, że wiele roślin pokazanych na zdjęciach w ogrodzie botanicznym, mogliśmy tutaj zobaczyć na własne oczy. Później na koniec naszego pobytu w Poznaniu, pojechaliśmy na zajęcia w Centrum Kultury Zamek dotyczące kosmosu. Odbywała się tutaj wystawa pt.: „Nie to niebo”, po której oprowadzały nas bardzo sympatyczne Panie animatorki. Podczas spotkania zobaczyliśmy olbrzymi model Księżyca, małe planetarium, meteoryty, rakiety którymi ludzie latali w kosmos oraz projektowane przez poznańskich naukowców łaziki kosmiczne. W czasie spotkania w sposób doświadczalny, uczniowie poznali jakimi prawami rządzi się kosmos. Był również informacja dotycząca II wojny światowej. Okazało się że Wernher von Braun budowniczy pierwszych rakiet, które niszczyły Londyn w czasie wojny, był również konstruktorem największych rakiet Saturn 5, które wyniosły pierwszych ludzi na powierzchnię Księżyca. Podsumowując wycieczka była bardzo udana, uczniowie dzięki niej poznali szatę roślinną naszej planety oraz otaczający nią kosmos.

Opiekun Koła Turystycznego
 im. Kazimierza Nowaka
 Maciej Pawlak

Galeria zdjęć