Biuletyn Informacji Publicznej

Dnia 3 października br. grupa uczniów z naszej szkoły pojechała na wycieczkę nad morze do Darłówka. Jest to niewielka i bardzo atrakcyjna miejscowość, której głównym walorem jest powietrze nasycone jodem i mikroelementami.

Chyba najbardziej zaskoczyła nas pogoda, w tym dniu padł październikowy rekord ciepła w całej Polsce od ponad 60 lat.

Uczniowie mieli możliwość zobaczyć rozsuwany most na rzece Wieprzy łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim, jest jedynym tego typu mostem w Polsce. Nie zabrakło prawdziwej morskiej przygody, odbył się fascynujący rejs stylizowanym statkiem pirackim KRÓL ERYK I. Oglądaliśmy panoramę Darłowa z tarasu widokowego latarni morskiej. Wystarczyło również czasu na drobne zakupy, spacer brzegiem morza i wsłuchanie się w szum morza.

Organizator: Aleksandra Radzińska