Biuletyn Informacji Publicznej

Tradycyjnie jak co roku od osiemnastu lat, 28 stycznia 2024 roku w zimowy dzień, do szkoły w Kowanówku przybyli uczniowie: Wiktoria Troczyńska, Kacper Sierzchuła, Kamil Mitręga, Nikodem Weber, Bartosz Trawiński, Jakub Mordal oraz absolwent szkoły Mikołaj Jeżewski. Pani Sylwia Bardzik, Pan: Krzysztof Mitręga, Łukasz Pietrzak i Pan Maciej Pawlak jako opiekunowie wolontariuszy. Wszyscy spotkali się w Kowanówku, żeby zagrać w XXXII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia od rana uczniowie szkoły w roli wolontariuszy WOŚP wraz z opiekunami, chodzili po Kowanówku oraz Kowanowie i zbierali dobrowolne datki od napotkanych ludzi. Zbiórka przebiegała bardzo sprawnie, ułatwiała ją również bardzo ładna pogoda. Po zbiórce wolontariusze z opiekunami wrócili do szkoły ogrzać się i zjeść smaczną pizzę. Następnie komisyjne przeliczyli zebrane datki. Okazało się, że darczyńcy byli bardzo hojni i w puszkach znalazło się mnóstwo pieniędzy. Warto również wspomnieć, że w trakcie zbiórki chodząc po ulicach Kowanówka, przeszliśmy aż 14 km. Opiekunowie swoja prace skończyli około godziny 20 wieczorem. Był to bardzo pracowity dzień, ale mimo tego wszystkim dał mnóstwo satysfakcji. Zebraną w trakcie finału sumę podamy w następnym artykule. Teraz można obejrzeć fotorelacje z naszej zbiórki.

Koordynator WOŚP Maciej Pawlak

Galeria zdjęć