Biuletyn Informacji Publicznej

W środę 24 maja na terenie naszej szkoły odbyła się II edycja „Zielonego targu”. Imprezę prowadzili uczniowie klasy 2Pb. Polegała ona na sprzedaży wyhodowanych i przygotowanych przez uczniów klasy 77Bb, 2Pb i 3P sadzonek roślin ogrodniczych takich jak: pomidorów koktajlowych i tzw. bawolich serc, żółtej i czerwonej papryki, pelargonii rabatowych, petunii, kwiatów doniczkowych. Sprzedaż odbywała się na boisku szkolnym na 6 i 7 lekcji. Klientów nam nie brakowało, sprzedaliśmy, wszystkie wystawione rośliny. Zapotrzebowanie było tak duże, przygotowaliśmy na bieżąco nowe sadzonki. Ostatecznie udało się zebrać aż 1271 zł i 50 gr. Dla porównania w zeszłym roku zarobiliśmy 320 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych roślin, nawozów oraz elementów małej architektury do ogrodu szkolnego. Dotychczas z zarobionych datków zakupiliśmy worki z ziemią kompostową do sadzenia warzyw oraz ziemię uniwersalną do sadzenia roślin ozdobnych, oraz nawozy. Użyjemy ich do użyźniania naszego mało urodzajnego ogrodu jesienią. Wszystkim klientom naszego „Zielonego targu” bardzo dziękujemy za udział w naszej akcji i życzymy obfitych zdrowych i plonów!

Wychowawca klasy 2Pb Maciej Pawlak

Galeria zdjęć